PHS230A6
Description
SSR RELAY SPST-NO 6A
DataSheet
PHS230A6 PDF
Output Type:AC, Proportional Control
Voltage - Input:230VAC
Voltage - Load:-
Load Current:6 A
On-State Resistance (Max):-
Termination Style:Quick Connect - 0.250" (6.3mm)