RV8S-L-D48-D6
Manufacturer
IDEC
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 100MA 0-48V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
RV8S-L-D48-D6 PDF
Type Description
Series:RV8
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:DIN Rail
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:DC
Voltage - Input:4.5 ~ 12VDC
Voltage - Load:0 V ~ 48.0 V
Load Current:100 mA