EZE480D18R
Description
SSR RELAY SPST-NO 18A 48-660V
DataSheet
EZE480D18R PDF
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC
Voltage - Input:15 ~ 32VDC
Voltage - Load:48 V ~ 660.0 V
Load Current:18 A
On-State Resistance (Max):-
Termination Style:Quick Connect - 0.250" (6.3mm)