G3VM-601FR(TR05)
Description
SSR RELAY SPST-NO 600MA 0-600V
DataSheet
G3VM-601FR(TR05) PDF
Type Description
Series:G3VM
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Mounting Type:Surface Mount
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC, DC
Voltage - Input:1.64VDC
Voltage - Load:0 V ~ 600.0 V
Load Current:600 mA
On-State Resistance (Max):2 Ohms
Termination Style:Gull Wing
Package / Case:8-SMD (0.300", 7.62mm)