G3VM-201G2(TR)
Description
SSR RELAY SPST-NO 200MA 0-200V
DataSheet
G3VM-201G2(TR) PDF
Type Description
Series:G3VM
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Mounting Type:Surface Mount
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC, DC
Voltage - Input:1.27VDC
Voltage - Load:0 V ~ 200.0 V
Load Current:200 mA
On-State Resistance (Max):8 Ohms
Termination Style:Gull Wing
Package / Case:4-SOP (0.173", 4.40mm)