GNR30ACZP
Manufacturer
Crouzet
VIGOR # :
Description
SSR, GN+R, SINGLE PHASE, DIN RAI
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
GNR30ACZP PDF
Type Description
Series:GN+R
Package:Box
Part Status:Active
Mounting Type:Chassis Mount, DIN Rail
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC, Zero Cross
Voltage - Input:180 ~ 280VAC
Voltage - Load:24 V ~ 500.0 V
Load Current:30 A