CWU4810P-10
Manufacturer
Sensata Technologies – Crydom
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 10A 48-660V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
CWU4810P-10 PDF
Type Description
Series:CW48
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Chassis Mount
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC
Voltage - Input:20 ~ 280VAC, 20 ~ 48VDC
Voltage - Load:48 V ~ 660.0 V
Load Current:10 A