RM1A48D75
Manufacturer
Carlo Gavazzi
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 75A 42-530V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
RM1A48D75 PDF
Type Description
Series:RM
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Chassis Mount
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC, Zero Cross
Voltage - Input:4 ~ 32VDC
Voltage - Load:42 V ~ 530.0 V
Load Current:75 A