LVD75D80H
Description
SSR RELAY SPST-NO 80A 3-75V
DataSheet
LVD75D80H PDF
Output Type:DC
Voltage - Input:23 ~ 24VDC
Voltage - Load:3 V ~ 75.0 V
Load Current:80 A
On-State Resistance (Max):8 mOhms
Termination Style:Screw Terminal
Package / Case:Hockey Puck
Supplier Device Package:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
PD2601
PD2601
SSR RELAY SPST-NO 1A 0-600V
HD4890
HD4890
SSR RELAY SPST-NO 90A 48-530V
TLP3555(TP1,F)
TLP3555(TP1,F)
SSR RELAY SPST-NO 2A 0-60V
LVD75D80H
LVD75D80H
SSR RELAY SPST-NO 80A 3-75V