A53TP50D-10
Description
SSR RELAY 3PST-NO 50A 48-530V
DataSheet
A53TP50D-10 PDF
Mounting Type:Chassis Mount
Circuit:3PST-NO (3 Form A)
Output Type:AC
Voltage - Input:90 ~ 280VAC
Voltage - Load:48 V ~ 530.0 V
Load Current:50 A