SSRM-600A55
Description
SSR RELAY SPST-NO 55A 48-660V
DataSheet
SSRM-600A55 PDF
Type Description
Series:SSRM
Package:Tube
Output Type:AC
Voltage - Input:90 ~ 140VAC
Voltage - Load:48 V ~ 660.0 V
Load Current:55 A