RK2A60D50P
Manufacturer
Carlo Gavazzi
VIGOR # :
Description
SSR RELAY DPST-NO 50A 42-660V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
RK2A60D50P PDF
Type Description
Series:RK
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Chassis Mount
Circuit:DPST-NO (2 Form A)
Output Type:AC, Zero Cross
Voltage - Input:4 ~ 32VDC
Voltage - Load:42 V ~ 660.0 V
Load Current:50 A