10PCV2415
Manufacturer
Sensata Technologies – Crydom
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 15A 100-240V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
10PCV2415 PDF
Type Description
Series:PCV
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Chassis Mount
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC, Proportional Control
Voltage - Input:2 ~ 10VDC
Voltage - Load:100 V ~ 240.0 V
Load Current:15 A