ASPF240D3
Manufacturer
Sensata Technologies – Crydom
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 3A 24-280V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
ASPF240D3 PDF
Type Description
Series:ASPF
Package:Bulk
Part Status:Not For New Designs
Mounting Type:Through Hole
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC, Zero Cross
Voltage - Input:4 ~ 10VDC
Voltage - Load:24 V ~ 280.0 V
Load Current:3 A