DR4560A60R
Description
SSR RELAY SPST-NO 60A 48-600V
DataSheet
DR4560A60R PDF
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC
Voltage - Input:90 ~ 280VAC/DC
Voltage - Load:48 V ~ 600.0 V
Load Current:60 A