G3RV-SR500-A AC110
Manufacturer
Omron Automation & Safety Services
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 2A 100-240V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
G3RV-SR500-A AC110 PDF
Type Description
Series:G3RV-SR
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:DIN Rail
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC, Zero Cross
Voltage - Input:110VAC
Voltage - Load:100 V ~ 240.0 V
Load Current:2 A
On-State Resistance (Max):-
Termination Style:Spring Terminal
Package / Case:Module
Supplier Device Package:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
AQY282EHA
AQY282EHA
SSR RELAY SPST-NO 500MA 0-60V
SSR RELAY SPST-NO 75A 24-280V
SSR RELAY SPST-NO 100MA 5-48V
C322C910JAG5TA7301
C322C910JAG5TA7301
CAP CER 91PF 250V C0G/NP0 RADIAL
G3RV-SR500-A AC110
G3RV-SR500-A AC110
SSR RELAY SPST-NO 2A 100-240V
10 POS,MICRO MNL,RCPT HSG
06033C104KBT1A
06033C104KBT1A
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0603