20LPCV2425
Description
SSR RELAY SPST-NO 25A 20-300V
DataSheet
20LPCV2425 PDF
Package:Bulk
Part Status:Active
Output Type:AC, Proportional Control
Voltage - Input:4 ~ 20mA
Voltage - Load:20 V ~ 300.0 V
Load Current:25 A
On-State Resistance (Max):-
Termination Style:Screw Terminal, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)