G3VM-351H(TR)
Description
SSR RELAY SPST-NO 110MA 0-350V
DataSheet
G3VM-351H(TR) PDF
Type Description
Series:G3VM
Package:Tape & Reel (TR)
Output Type:AC, DC
Voltage - Input:1.15VDC
Voltage - Load:0 V ~ 350.0 V
Load Current:110 mA
On-State Resistance (Max):35 Ohms
Termination Style:Gull Wing
Package / Case:6-SOP (0.173", 4.40mm)