G3VM-601BY
Manufacturer
Omron Electronics Components
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 100MA 0-600V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
G3VM-601BY PDF
Type Description
Series:G3VM
Package:Tube
Part Status:Active
Mounting Type:Through Hole
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC, DC
Voltage - Input:1.15VDC
Voltage - Load:0 V ~ 600.0 V
Load Current:100 mA
On-State Resistance (Max):45 Ohms
Termination Style:PC Pin
Package / Case:6-DIP (0.300", 7.62mm)