G3NA-240B-UTU DC5-24
Manufacturer
Omron Automation & Safety Services
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 40A 19-264V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
G3NA-240B-UTU DC5-24 PDF
Type Description
Series:G3NA
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Chassis Mount
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC, Zero Cross
Voltage - Input:5 ~ 24VDC
Voltage - Load:19 V ~ 264.0 V
Load Current:40 A