CMA24110
Manufacturer
Sensata Technologies – Crydom
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 110A 24-280V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
CMA24110 PDF
Type Description
Series:CMA24
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Chassis Mount
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC, Zero Cross
Voltage - Input:90 ~ 140VAC
Voltage - Load:24 V ~ 280.0 V
Load Current:110 A