LVD75C40
Description
SSR RELAY SPST-NO 40A 3-75V
DataSheet
LVD75C40 PDF
Output Type:DC
Voltage - Input:12 ~ 12.5VDC
Voltage - Load:3 V ~ 75.0 V
Load Current:40 A
On-State Resistance (Max):15 mOhms