GNR30DHR
Manufacturer
Sensata Technologies – Crydom
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 30A 48-600V
DataSheet
GNR30DHR PDF
Type Description
Series:GNR
Package:Bulk
Part Status:Not For New Designs
Mounting Type:DIN Rail
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC
Voltage - Input:4 ~ 32VDC
Voltage - Load:48 V ~ 600.0 V
Load Current:30 A