DC60D100C
Description
SSR RELAY SPST-NO 100A 1-48V
DataSheet
DC60D100C PDF
Output Type:DC
Voltage - Input:4 ~ 32VDC
Voltage - Load:1 V ~ 48.0 V
Load Current:100 A
On-State Resistance (Max):5.6 mOhms