SPF480D25
Manufacturer
Sensata Technologies – Crydom
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 25A 48-660V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
SPF480D25 PDF
Type Description
Series:SPF, PowerFin™
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Through Hole
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC, Zero Cross
Voltage - Input:4 ~ 15VDC
Voltage - Load:48 V ~ 660.0 V
Load Current:25 A