EL240A20R-05
Description
SSR RELAY SPST-NO 20A 24-280V
DataSheet
EL240A20R-05 PDF
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC
Voltage - Input:4 ~ 8VDC
Voltage - Load:24 V ~ 280.0 V
Load Current:20 A
On-State Resistance (Max):-
Termination Style:Quick Connect - 0.187"/0.250"