G3VM-601DY
Description
SSR RELAY SPST-NO 90MA 0-600V
DataSheet
G3VM-601DY PDF
Type Description
Series:G3VM
Package:Tube
Part Status:Last Time Buy
Mounting Type:Surface Mount
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC, DC
Voltage - Input:1.63VDC
Voltage - Load:0 V ~ 600.0 V
Load Current:90 mA
On-State Resistance (Max):60 Ohms
Termination Style:Gull Wing
Package / Case:4-SMD (0.300", 7.62mm)