RV8S-S-A240Z-A240
Description
SSR RELAY SPST-NO 2A 24-280V
DataSheet
RV8S-S-A240Z-A240 PDF
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC, Zero Cross
Voltage - Input:192 ~ 264VAC
Voltage - Load:24 V ~ 280.0 V
Load Current:2 A