SSRM-600A65
Description
SSR RELAY SPST-NO 65A 48-660V
DataSheet
SSRM-600A65 PDF
Type Description
Series:SSRM
Package:Bulk
Output Type:AC
Voltage - Input:90 ~ 140VAC
Voltage - Load:48 V ~ 660.0 V
Load Current:65 A