G3VM-401CR
Description
SSR RELAY SPST-NO 400MA 0-400V
DataSheet
G3VM-401CR PDF
Type Description
Series:G3VM
Package:Tube
Part Status:Active
Mounting Type:Through Hole
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC, DC
Voltage - Input:1.64VDC
Voltage - Load:0 V ~ 400.0 V
Load Current:400 mA
On-State Resistance (Max):5 Ohms
Termination Style:PC Pin
Package / Case:8-DIP (0.300", 7.62mm)