EZE240D12S
Description
SSR RELAY SPST-NO 12A 24-280V
DataSheet
EZE240D12S PDF
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC, Zero Cross
Voltage - Input:15 ~ 32VDC
Voltage - Load:24 V ~ 280.0 V
Load Current:12 A
On-State Resistance (Max):-
Termination Style:Quick Connect - 0.250" (6.3mm)