CMD60110
Manufacturer
Sensata Technologies – Crydom
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 110A 48-660V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
CMD60110 PDF
Type Description
Series:CMD60
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Chassis Mount
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC, Zero Cross
Voltage - Input:4 ~ 32VDC
Voltage - Load:48 V ~ 660.0 V
Load Current:110 A