ASSR-401C-003E
Manufacturer
Broadcom
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 40MA 0-400V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
ASSR-401C-003E PDF
Type Description
Series:ASSR
Package:Tube
Part Status:Active
Mounting Type:Surface Mount
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC, DC
Voltage - Input:1.3VDC
Voltage - Load:0 V ~ 400.0 V
Load Current:40 mA
On-State Resistance (Max):100 Ohms
Termination Style:Gull Wing
Package / Case:4-SOP (0.173", 4.40mm)
Supplier Device Package:4-SOP (2.54mm)