CMXE100D6
Manufacturer
Sensata Technologies – Crydom
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 6A 0-100V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
CMXE100D6 PDF
Type Description
Series:CMX
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Through Hole
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:DC
Voltage - Input:20 ~ 28VDC
Voltage - Load:0 V ~ 100.0 V
Load Current:6 A
On-State Resistance (Max):40 mOhms