RM1A23A25
Manufacturer
Carlo Gavazzi
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 25A 24-265V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
RM1A23A25 PDF
Type Description
Series:RM
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Chassis Mount
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC, Zero Cross
Voltage - Input:20 ~ 280VAC, 22 ~ 48VDC
Voltage - Load:24 V ~ 265.0 V
Load Current:25 A