G3VM-351DY1
Description
MOSFET RELAY
DataSheet
G3VM-351DY1 PDF
Type Description
Series:G3VM
Package:-
Part Status:Active
Mounting Type:Surface Mount
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC, DC
Voltage - Input:1.27VDC
Voltage - Load:0 V ~ 350.0 V
Load Current:100 mA
On-State Resistance (Max):50 Ohms
Termination Style:Gull Wing
Package / Case:4-SMD (0.300", 7.62mm)