SSRT-240A10
Description
SSR RELAY SPST-NO 10A 24-280V
DataSheet
SSRT-240A10 PDF
Type Description
Series:SSRT
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Chassis Mount
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC, Zero Cross
Voltage - Input:90 ~ 280VAC
Voltage - Load:24 V ~ 280.0 V
Load Current:10 A