DRA-CN024D24
Manufacturer
Sensata Technologies – Crydom
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 3.5A 0-24V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
DRA-CN024D24 PDF
Type Description
Series:DRACN
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:DIN Rail
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:DC
Voltage - Input:15 ~ 30VDC
Voltage - Load:0 V ~ 24.0 V
Load Current:3.5 A