G3VM-101HR1
Description
SSR RELAY SPST-NO 2A 0-100V
DataSheet
G3VM-101HR1 PDF
Type Description
Series:G3VM
Package:Tube
Part Status:Active
Output Type:AC, DC
Voltage - Input:1.33VDC
Voltage - Load:0 V ~ 100.0 V
Load Current:2 A
On-State Resistance (Max):70 mOhms
Termination Style:Gull Wing
Package / Case:6-SOP (0.173", 4.40mm)