RT3SP1-24V
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 2A 0-60V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
RT3SP1-24V PDF
Type Description
Series:RT-3
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:DIN Rail
Circuit:SPST-NO (1 Form A) x 4
Output Type:DC
Voltage - Input:24VDC
Voltage - Load:0 V ~ 60.0 V
Load Current:2 A