SSRDC-200D25
Description
SSR RELAY SPST-NO 25A 0-200V
DataSheet
SSRDC-200D25 PDF
Type Description
Series:SSRDC
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Chassis Mount
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:DC
Voltage - Input:3.5 ~ 32VDC
Voltage - Load:0 V ~ 200.0 V
Load Current:25 A