DR6760D75RP
Manufacturer
Sensata Technologies – Crydom
VIGOR # :
Description
3-PHASE SSR 48-600VAC DIN RAIL
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
DR6760D75RP PDF
Type Description
Series:DR67
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Chassis Mount, DIN Rail
Circuit:3PST-NO (3 Form A)
Output Type:AC
Voltage - Input:4 ~ 32VDC
Voltage - Load:48 V ~ 600.0 V
Load Current:75 A