LVD75A80H
Description
SSR RELAY SPST-NO 80A 3-75V
DataSheet
LVD75A80H PDF
Output Type:DC
Voltage - Input:11 ~ 11.5VDC
Voltage - Load:3 V ~ 75.0 V
Load Current:80 A
On-State Resistance (Max):8 mOhms