EL240A5-24
Description
SSR RELAY SPST-NO 5A 24-280V
DataSheet
EL240A5-24 PDF
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC, Zero Cross
Voltage - Input:21 ~ 27VDC
Voltage - Load:24 V ~ 280.0 V
Load Current:5 A
On-State Resistance (Max):-
Termination Style:Quick Connect - 0.187"/0.250"