PVN012SPBF
Description
PVN012 - PHOTOVOLTAIC RELAY
DataSheet
PVN012SPBF PDF
Type Description
Series:PVN, HEXFET®
Package:Bulk
Part Status:Active
Output Type:AC, DC
Voltage - Input:1.2VDC
Voltage - Load:0 V ~ 20.0 V
Load Current:2.5 A
On-State Resistance (Max):100 mOhms
Termination Style:Gull Wing
Package / Case:6-SMD (0.300", 7.62mm)