SSRK-600D20
Description
SSR RELAY SPST-NO 20A 48-660V
DataSheet
SSRK-600D20 PDF
Type Description
Series:SSRK
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:DIN Rail
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC
Voltage - Input:4 ~ 32VDC
Voltage - Load:48 V ~ 660.0 V
Load Current:20 A