CMA48125-10
Manufacturer
Sensata Technologies – Crydom
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 125A 48-530V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
CMA48125-10 PDF
Type Description
Series:CMA48
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Chassis Mount
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC
Voltage - Input:90 ~ 140VAC
Voltage - Load:48 V ~ 530.0 V
Load Current:125 A