G3CN-DX02P-DC3-28
Manufacturer
Omron Automation & Safety Services
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 2A 3-52.8V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
G3CN-DX02P-DC3-28 PDF
Type Description
Series:G3CN
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Through Hole
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:DC
Voltage - Input:3 ~ 28VDC
Voltage - Load:3 V ~ 52.8 V
Load Current:2 A