RV8S-S-A240-A240
Manufacturer
IDEC
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 2A 24-280V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
RV8S-S-A240-A240 PDF
Type Description
Series:RV8
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:DIN Rail
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC
Voltage - Input:192 ~ 264VAC
Voltage - Load:24 V ~ 280.0 V
Load Current:2 A