RV8S-S-D24-A240
Description
SSR RELAY SPST-NO 3.5A 0-24V
DataSheet
RV8S-S-D24-A240 PDF
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:DC
Voltage - Input:192 ~ 264VAC
Voltage - Load:0 V ~ 24.0 V
Load Current:3.5 A